قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » حمله پلیس به ساختمان حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر

۵ نفر از فعالان سیاسی عضو حزب دموکراتیک خلق‌ها دستگیر شدند.

به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از آناتولی٬ دیشب نیروهای پلیس ترکیه به دستور دادستان دادگاه جمهوری با حمله به ساختمان مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها در شهر کردنشین دیاربکر٬ ۵ نفر از مسئولین این حزب را دستگیر کردند.

این افراد در داخل ساختمان مزبور به منظور حمایت از لیلا گووَن اعتصاب غذا کرده بودند. لیلا گوون نماینده حکاری٬ در اعتراض به تداوم حبس عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک در زندان اعتصاب غذا کرده بود و پس از آن که حال او رو به وخامت نهاد٬ از زندان آزاد شد، اما اعتصاب غذای خود را در منزل ادامه داده و ۱۱۷ روز از اعتصاب او سپری شده است.

دادگاه جمهوری ترکیه٬ دست زدن به اعتصاب غذا به منظور حمایت از اوجالان را مصداق حمایت از گروه تروریستی قلمداد کرده و به همین دلیل دستور حمله به ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها در دیاربکر را صادر کرد.

تلاش حزب دموکراتیک خلق ها برای شکست ائتلاف جمهور

اظهارات اردوغان در مورد حزب دموکراتیک خلق ها

حزب دموکراتیک خلق ها به عنوان یکی از نهادهای اقماری پ.ک.ک و بر اساس نظریات عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک فعالیت می کند.

این حزب در مجلس ملی ترکیه ۶۰ کرسی دارد و علاوه بر صلاح الدین دمیرتاش رهبر پیشین این حزب٬ تعداد قابل توجهی از دیگر سران و کادرهای آن در زندان به سر می برند.

حزب مزبور در انتخابات شهرداری های ترکیه در سال ۲۰۱۴ توانسته بود اداره ۱۰۶ شهرداری مناطق کردنشین را به دست بیاورد، اما دادگاه جمهوری ترکیه با طرح اتهام قراردادن بودجه٬ امکانات و ماشین آلات این شهرداری ها در اختیار پ.ک.ک٬ کلیه شهرداران را اخراج و افرادی را به عنوان قیم به جای آنها معرفی کرد.

حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات پیش رو در چند شهر بزرگ از جمله آنکارا٬ استانبول٬ آدانا و مرسین نامزد معرفی نکرده و از کردهای ساکن این شهرها خواسته به نامزد ائتلاف مخالف اردوغان رای دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان