قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » حمایت آمریکا از پ.ک.ک در سینجار عراق

رئیس حزب دموکرات ایزدی‌های عراق گفت که آمریکا از طریق پ.ی.د/ی.پ.گ در شمال سوریه٬ از تروریست های پ.ک.ک در سینجار عراق پشتیبانی می کند
حیدر ششو، رئیس حزب دموکرات ایزدی‌های عراق در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی در رابطه با “همبستگی آمریکا-پ.ک.ک” اظهار داشت: ایالات متحده در خصوص گروه تروریستی پ.ک.ک پیرو یک سیاست دوگانه است و از طریق پ.ی.د/ی.پ.گ در شمال سوریه٬ از تروریست های پ.ک.ک و گروه های وابسته به آن در شهرستان سینجار موصل پشتیبانی می کند.

وی رویکرد دوگانه آمریکا در قبال گروه تروریستی پ.ک.ک را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: «واشنگتن از یک سو اقدام به تعیین جایزه نقدی برای ارائه اطلاعاتی در مورد مکان اختفای سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک می کند و از سوی دیگر نیز با آنها در سینجار و شمال سوریه همکاری می کند.

سینجار پر از اردوگاه های نظامی و ستادهایی متعلق به پ.ک.ک است. ایالات متحده، در همبستگی کامل با پ.ک.ک و گروه های وابسته به آن است. در این چارچوب پ.ک.ک شهروندان ایزدی را در کمپ های آموزش نظامی که در سینجار برپا کرده است به گرفتن اسلحه مجبور می کند.

مقامات دولت مرکزی عراق در دیدار با مقامات ترکیه تاکید می کنند که اعضای پ.ک.ک در خاک عراق نخواهند ماند. ولی این گروه از طریق ارتش عراق و الحشد الشعبی حمایت مالی شده است».

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان