Evgenii Dadonov Womens Jersey   برنده جایزه نوبل صلح: اگر جهان ایزدی‌ها را حمایت نکند بار دیگر قتل‌عام می‌شوند قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » برنده جایزه نوبل صلح: اگر جهان ایزدی‌ها را حمایت نکند بار دیگر قتل‌عام می‌شوند

نادیا مراد برنده جایزه صلح نوبل، هشدار داد که اگر جامعه جهانی اقدامی برای حمایت و دفاع از کردهای ایزدی انجام ندهد، آنان بار دیگر توسط نیروهای تندرو و افراطی قتل عام می شوند.

به گزارش انجمن بی تاوان، نادیا مراد دختر ایزدی آزاد شده از دست داعش که به دلیل تلاش های خود برای مبارزه با خشونت و برده داری به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل انتخاب شده و جایزه نوبل صلح را نیز دریافت کرد، در مراسم دریافت این جایزه که هم زمان با سالگرد اعلام پیروزی عراق بر داعش بود، اعلام کرد که قتل عام علیه کردهای ایزدی ادامه دارد.`

وی افزود که کردهای ایزدی به همدردی جامعه جهانی نیاز ندارند؛ چرا که اگر اقدامی بین المللی در راستای دفاع و حمایت جدی از آنان صورت نگیرد، بار دیگر توسط نیروهای تندرو و افراطی قتل عام خواهند شد.

نادیا مراد همچنین از جامعه جهانی خواست که برای بازگشت آوارگان ایزدی به محل سکونت خود و ایجاد اعتماد و امنیت دوباره برای آنان کمک های لازم را انجام دهند.

وی تأکید کرد که باید جامعه جهانی با نظارت و کنترل سازمان ملل، از کردهای ایزدی محافظت کنند؛ زیرا بدون ضمانت بین المللی، خطر نسل کشی همیشه کردهای ایزدی را تهدید می کند.

داعش در ۲۰۱۴ به شنگال حمله کرده و با قتل عام شمار بسیاری از کردهای ایزدی، هزاران تن از آنان را نیز به بردگی گرفته و مورد خرید و فروش قرار داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان

Braydon Coburn Jersey