قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » اقدام اتحادیه میهنی برای محدودسازی فعالیت پ.ک.ک

حزب جنبش آزادی در اقلیم کردستان که به عنوان شاخه پ.ک.ک، در اقلیم محسوب می شود، اعلام کرد که هدف اصلی از فرمان ممانعت از فعالیت احزاب فاقد مجوز در اقلیم، محدودسازی پ.ک.ک، است.
به گزارش انجمن بی تاوان، قباد طالبانی از رهبران ارشد حزب اتحادیه میهنی کردستان در منصب معاونت نخست وزیری اقلیم کردستان اقدام به صدور فرمانی مبنی بر متوقف ساختن فعالیت تمام احزاب فاقد مجوز در اقلیم کردستان کرد.

شبکه تلویزیونیKNN وابسته به جنبش تغییر در خصوص این خبر گزارش داد که صدور این فرمان این در حالی است که پیشتر نیز طبق قوانین اقلیم، فعالیت احزاب بدون مجوز قانونی ممنوع بوده، اما با فرمان جدید که از سوی قباد طالبانی صادر شده، فعالیت این گونه احزاب ممنوع می شود و از سوی دیگر حزب جنبش آزادی به عنوان شاخه پ.ک.ک، در اقلیم محسوب می شود، از احزاب فاقد مجوز در اقلیم بوده و این فرمان می تواند فعالیت این حزب و در حقیقت فعالیت های پ.ک.ک، در اقلیم را محدود و تمامی دفاتر این حزب در اقلیم را تعطیل کند.

در گزارش KNN همچنین آمده که صدور این فرمان برای محدود سازی پ.ک.ک، در مقطع زمانی صورت می گیرد که حزب اتحادیه میهنی که قدرت و اداره سلیمانیه را در اختیار دارد، برای عادی سازی و بهبود روابط خود با ترکیه تلاش می کند.

روابط اتحادیه میهنی و ترکیه در پی فعالیت های پ.ک.ک، در اقلیم و متهم کردن مقامات اتحادیه میهنی به همکاری با پ.ک.ک، از سوی ترکیه رو به تیرگی نهاده و ترکیه اقدام به تحریم سیاسی و اقتصادی سلیمانیه کرده و پروازهای میان این کشور و فرودگاه سلیمانیه را ممنوع کرده و حاضر به ازسرگیری این پروازها نیست.

بنا به فرمان قباد طالبانی باید وزارت امور داخلی اقلیم طی ۲۴ ساعت دفاتر تمام احزاب فاقد مجوز را تعطیل کند و یکی از مسئولین حزب جنبش آزادی در گفتگو با KNN ضمن اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته تمامی درخواست های این حزب برای کسب مجوز فعالیت از نهادهای مربوطه در اقلیم بی پاسخ مانده، تأکید می کند، هدف اصلی از صدور فرمان قباد طالبانی، تعطیل ساختن این حزب و ممنوعیت فعالیت های آن در سلیمانیه است؛ چرا که این حزب در حال حاضر در اربیل اجازه فعالیت ندارد.

از سوی دیگر مقامات سلیمانیه در راستای عادی سازی روابط با ترکیه تلاش کرده و از جمله هفته گذشته اتاق بازرگانی سلیمانیه پروتکل تجاری با ۸ شرکت ترکیه به امضا رساند.

سال گذشته دستگیری دو عضو دستگاه اطلاعاتی ترکیه در سلیمانیه واکنش تند این کشور را به دنبال داشته و ترکیه اقدام به اخراج نماینده اتحادیه میهنی از آنکارا کرده و متوقف ساختن فعالیت های پ.ک.ک، در سلیمانیه را به عنوان شرط خود برای عادی سازی روابط با اتحادیە میهنی و سلیمانیه و از سرگیری پروازها با فرودگاه این شهر اعلام کرده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان