قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » اظهارات اردوغان و سیپراس در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پی دیدار با الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان که بنا به دعوت رئیس جمهوری ترکیه به آنکارا سفر کرده بود، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک سخنرانی کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد، انتظار داریم که یونان از تبدیل شدن به یک بندر امن برای منسوبین سازمان های تروریستی فتو، پ ک ک وDHKP-C جلوگیری کند.

اردوغان در پی دیدار با الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان که بنا به دعوت رئیس جمهوری ترکیه به آنکارا سفر کرده بود، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک سخنرانی کرد.

اردوغان با اعلام اینکه معتقد است به عنوان ترکیه کلیه مسائل با کشور یونان را بر پایه عدالت و صلح حل و فصل خواهند کرد گفت: “انتظاری که از یونان داریم این است که به یک بندر امن برای پناه بردن منسوبین سازمان های تروریستی فتو، پ ک ک و DHKP-C جلوگیری کند.”

رئیس جمهور اعلام کرد که در جریان دیدار با هیاتی در راس الکسیس سیپراس یکبار دیگر توجه طرف یونانی را به استرداد کودتاگران منسوب به سازمان تروریستی فتح الله گولن که در پی کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ به یونان فرار کرده بودند، جلب کرده اند.

اردوغان در جریان این سخنرانی به موضوع معافیت ویزای اروپا برای شهروندان ترکیه نیز اشاره کرده و گفت: همانطور که با وعده های خود عمل کردیم، از اتحادیه اروپا نیز انتظار وفای به عهد داریم.

الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان نیز با اشاره به اینکه دیالوگشان با ترکیه بسیار صمیمانه و ویژه میباشد گفت: به هیچ وجه قصد نداریم تا به همراه ترکیه محکوم به مسائل در منطقه شویم. ما طرفدار حل مسائل از طریق برقراری دیالوگ هستیم.

سیپراس همچنین تاکید کرد که موفق به تشکیل یک دستور کار مثبت در روابط بین ترکیه و یونان شده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان